توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

دلایل خالی شدن باتری

نویسنده: مونا عموزاده
1401/08/29   16:02
برای حفظ باتری موبایل باید عمل هایی که باعث می شود از باتری کار اضافه بکشیم را بدانیم اینجا برای شما دلایلی آوردیم که باعث خالی شدن باتری موبایل می شود و شما می توانید از این راهکارها استفاده کنید.
دلایل خالی شدن باتری

روزانه گوشی همراه ما به دلایل مختلف و در مواقع ضروری باطری خالی می کند که با رعایت چند نکته می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

تقریبا همه ما تجربه تلخ خالی شدن باتری موبایل یا تبلت هایمان را در مواقعی که به هیچ منبع شارژی دسترسی نداریم، داشته ایم. در این مواقع جز مشاهده هشدار اتمام باتری و در نهایت خاموش شدن تلفن هیچ کاری از دستمان بر نمی آید. حال اگر در سفر باشیم و موقعیت جغرافیایی یک جنگل و یا کنار یک رودخانه باشد، این عذاب دو چندان می شود. اما با رعایت چند نکته ساده به راحتی می توان از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کرد. در این مطلب شما را با رایج ترین عوامل موثر در کاهش باتری موبایل آشنا می کنیم.

دلایل خالی شدن باتری چیست؟

آپدیت شدن

بعد از بروزرسانی موبایل به دلیل اینکه همه تنظیمات اپلیکیشن ها به حالت کارخانه ای باز می گردند، باتری موبایل بسیار سریع تر از قبل خالی می شود و برای رهایی از این مشکل باید به صورت دستی دوباره تنظیمات را تغییر دهید.

فعالیت های اپلیکیشن ها در پس زمینه

هر از چند گاهی به قسمت باتری موبایل نگاهی بیاندازید تا بدانید چه برنامه هایی بیشتر از بقیه باتری مصرف می کنند. اگر این برنامه ها آنهایی هستند که در پس زمینه همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند، باید گزینه فعالیت در بکگراند را خاموش کنید. مثلا آپدیت اتوماتیک جی میل را خاموش کنید تا هر وقت خودتان وارد جی میل شدید آپدیت شود.

روشن ماندن بلوتوث نیز مانند سرویس مکان یابی تلفن همراه باتری زیادی مصرف می کند.

مکان یابی

سرویس مکان یابی موبایل باتری زیادی استفاده می کند، آنهم به دلیل اینکه دائما بروزرسانی می شود. پس پیشنهاد می کنیم برای داشتن عمر طولانی تر باتری این سرویس را خاموش کنید و یا تنظیمات آن را جوری تغییر دهید تا فقط در زمان استفاده دستی آپدیت شود.

بلوتوث

روشن ماندن بلوتوث نیز مانند سرویس مکان یابی تلفن همراه باتری زیادی مصرف می کند. پس بهتر است اگر برای متصل شدن به اسپیکر و یا ساعت های هوشمند از بلوتوث استفاده می کنید، حالت اتوماتیک آن را غیر فعال کنید.

اینترنت

کمپانی اپل پیشنهاد می کند تا حد امکان از وای فای استفاده کنید چرا که اینترنت سیم کارت باتری بیشتری مصرف می کند.

حالت پرواز

یکی دیگر از روش های صرفه جویی در استفاده از باتری موبایل، حالت پرواز است. شما می توانید در مناطقی که سیگنال ضعیف است یا آنتن ندارید، تلفن خود را روی حالت پرواز قرار دهید تا از مصرف بیهوده باتری جلوگیری کنید.

نور صفحه نمایش

بهتر است از گزینه تنظیم نور صفحه بر اساس شرایط محیطی استفاده کنید چرا که نور بیش از حد صفحه نمایش از علل اصلی کاهش باتری است. همچنین لازم است بدانید به ازای هر نوتیفیکیشنی که می آید و صفحه نمایش گوشی روشن می شود، باتری موبایل شما تحلیل می رود. پس پیشنهاد می کنیم نوتیفیکیشن اپ های غیر ضروری را خاموش کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: دلایل خالی شدن باتری،
648440
fa