توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

افسردگی پنهان

1401/09/07   14:13
افسردگی پنهان بیماری شایع و پنهان در جامعه که از دید من و شما مخفی شده است و اما قربانی های خود را می گیرد. افسردگی پنهان در بعضی از مواقع به خودکشی منجر می شود. خودکشی هایی که موجب حیرت و شوک جامعه و اطرافیان شخص می شود. چقدر درباره افسردگی پنهان میدانید؟
افسردگی پنهان

خواننده و اهنگساز مشهور و ثروتمندی به زندگی خود پایان داد و اطرافیان و طرفداران و جامعه را در بهت و حیرت فرو برد.

اما چرا و چگونه این اتفاق افتاد؟

آیا او عصبی و پرخاشگر یا افسرده و غمگین بود؟

مسلما شکست خورده و منزوی نبود.!

او در صحت و سلامت بود و پرونده های پزشکی نشان میداد که بیماری خاصی نیز نداشت.

همسرش فیلمهایی از زندگی روزانه او را در اختیار رسانه ها گذاشت که او در کمال خوشحالی و در ساعات پایانی زندگی خود با دختران کوچکش در حال بازی بود و میخندید.

همه همکاران و اطرافیانش او را بعنوان شخصی مهربان و بذله گو و خندان میشناختند.

اما چرا این اتفاق افتاد؟

آیا واقعه ای منجر به بروز چنین رفتاری شده یا چیز دیگری در میان بود.

روانشناسان و متخصصین پس از تحقیقات دقیق در نحوه زندگی و رفتارهای او متوجه مشکل اصلی شدند.عارضه ای که در نهایت منجر به خودکشی خواننده جوان شده بود.

افسردگی پنهان.!!

همه ما میدانیم که انسانهای افسرده بسیار غمگین و جدی یا بدبین و منزوی هستن و در اجتماع شرکت نمیکنند.اما در افسردگی پنهان علایم ظاهری گاهی برعکس است و شخص افسرده بسیار خندان و اجتماعی و گاهی بذله گو و در مهمانیها و اجتماعات بسیار فعال و سرزنده دیده میشود.

متخصصین معتقد هستند افسردگی پنهان حاصل مخفی کردن آن از طرف شخص میباشد که گاهی حتی خود شخص نیز باور میکند که سالم است و نیازی به کمک ندارد.

گرچه افسردگی پنهان به ظاهر قابل رویت نیست اما تغییر در عادات زندگی مثل پرخوری یا کم خوری یا بیخوابی و پرخوابی و همینطور تغییر در رفتارهای اجتماعی میتواند از نشانه های افسردگی پنهان باشد.شخصی که با وجود وزن و اندام متعادل یا حتی ضعیف مبادرت به انجام رژیمهای غذایی سخت یا راهپیماهیهای طولانی میکند میتواند مبتلا به افسردگی پنهان باشد.اشخاصی که بیش از اندازه شاد و خندان هستند یا مدام در حال حرف زدن هستند و یا کسانی که منفی بافی میکنند میتوانند در معرض این عرضه قرار داشته باشند.

گاهی افراد با تغییر خلق و خو،جدی میشوند و در حرف زدن فلسفی میشوند که میتواند یکی از نشانه های این بیماری باشد.

کسانی که به دیگران بی اعتماد هستند و احساس میکنن با مطرح کردن افسردگی چیزی را از دست میدهند یا از مطرح کردن آن خجالت میکشند یا به مشاوران و روانشناسان اطمینان ندارند و یا احساس سربار بودن میکنند از مطرح کردن افسردگی خودداری میکنند و اقدام به درخواست کمک از اطرافیان یا متخصصین نمیکنند.

افسردگی پنهان افراد مسن،کودکان،نوجوانان،افرادی که دارای بیماریهای مزمن هستن و یا افرادی که به حاشیه رانده شده اند را درگیر میکند و در مردان بیشتر دیده میشود.

در صورت مشاهده علایم افسردگی پنهان در افراد با نزدیک شدن به انها و صحبت و جلب اعتماد این افراد میشود در راه راهنمایی و بهبود آنها قدم برداشت و با گوش کردن به حرفهای آنها و معرفی به متخصصین جلوی این بیماری خطرناک را گرفت.زیرا افسردگی پنهان در صورت شناسایی و درمان نشدن در نهایت حتی اگر به خودکشی منجر نشود.به ظهور بیماریهای جسمی مانند بیماریهای قلبی و سکته، پوکی استخوان و یا الزایمر و پارکینسون منجر خواهد شد.

افسردگی علاوه بر درمانهای دارویی با بهبود شرایط خواب و بهبود رژیم غذایی و همچنین ورزش قابل مهار و درمان می باشد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
بهار رمزعلی کد: 681

ادما وقتی افسردگی دارن یا ناراحت هستن سعی میکننن با خنده نشون بدن که دیگران غم وناراحتی افسردگی اونارو متوجه نشن افسردگی یکی شاخه های پنهان روان است.

پاسخ
1402/11/21
ans_result_681
کلمات کلیدی: افسردگی پنهان
648600
fa