توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

بعد از تعویض باتری موبایل چند ساعت باید شارژ شود؟

نویسنده: فتانه چاوشی
1401/09/10   23:12
امروزه بسیاری از افراد گوشی‌های همراه جدید خریداری می‌کنند، اما تعداد کمی از آن‌ها می‌دانند که قبل از استفاده باید چه کاری انجام دهند به همین دلیل به توصیه افراد دیگری که دارای تجربه ی خرید گوشی‌های مشابه را دارند، روش‌های مختلف شارژ گوشی را امتحان می‌کنند.
بعد از تعویض باتری موبایل چند ساعت باید شارژ شود؟

این روزها با پیشرفت تکنولوژی تنوع گوشی های موبایل افزایش یافته است، برخی از گوشی ها دارای باتری های متصل هستند، در حالی که برخی دارای باتری هایی هستند که قابلیت جدا شدن از گوشی همراه را دارند. هر یک از این باتری ها باید قبل از استفاده برسی شده و اطلاعات آن با دقت مطالعه شود تا به باتری آسیب وارد نشود.

آیا باتری های جدید باید قبل از استفاده شارژ شوند؟

امروزه اکثر گوشی های همراه از باتری های لیتیومی استفاده می کنند. این نوع باتری بهترین نوع باتری تا به امروز بوده است! مزیت این باتری در این است که اگر فرد قبل از استفاده ی گوشی همراه آن را شارژ کند و یا اگر بلافاصله از گوشی همراه استفاده کند، هیچ گونه آسیبی به باتری وارد نمی شود! در صورتی که در سال های گذشته بیشتر باتری ها از جنس نیکل بود و باید قبل از استفاده (8 تا 12) ساعت شارژ میشد. باید توجه داشته باشیم که این نوع باتری همچنان در بازار عرضه می شود بنابراین توصیه می شود قبل از استفاده از گوشی همراه جدید و یا باتری جدید حتما دفترچه ی راهنمای محصول را مطالعه نموده و از نوع باتری خود مطلع شوید چرا که آگاهی نداشتن از نوع باتری و شارژ نادرست آن می تواند به باتری و حتی گوشی همراه آسیب برساند.

شرکت های سازنده ی باتری معمولا باتری های موبایل را قبل عرضه به بازار تا حدودی شارژ می کنند (معمولا 60%) اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید گوشی را شارژ کنید و همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد هیچ مانعی برای شارژ کردن و یا استفاده ی فوری باتری های لیتیومی وجود ندارد. میزان ساعات شارژ برای شارژ اولیه ی باتری های لیتیومی متفاوت است و بستگی به افراد دارد، برای مثال برخی افراد پس از خرید باتری بلافاصله ان را شارژ می کنند، که در این صورت به علت داشتن شارژ اولیه باتری، معمولا یک ساعت تا شارژ کامل گوشی زمان نیاز است. اما برخی از افراد پس از خرید بلافاصله از باتری استفاده می کنند و تا گوشی خاموش نشود به شارژ متصل نمی کنند که در این صورت، سه الی چهار ساعت زمان نیاز است تا گوشی به طور کامل شارژ شود.

باید توجه داشته باشیم که استفاده ی صحیح باتری و شارژ به موقع آن می تواند در طول عمر باتری تاثیر بسزایی داشته باشد، اما هر نوع باتری بعد دوره ی مشخصی به مرور توانایی نگه داشتن شارژ کامل را از دست می دهد و این موضوع مربوط به استفاده ی صحیح باتری نمی باشد. پس اگر شما باتری جدیدی خریداری کردید، و پس از مدتی و بدون هیچ دلیلی باتری شما کارایی خود را از دست داد خود را مقصر ندانید!

نکات پایانی:

1- برای شارژ صحیح باتری قبل از استفاده دفترچه ی راهنمای محصول را مطالعه کنید و از نوع باتری و اطلاعات محصول مطلع شوید.

2- اگر باتری از نوع نیکل بود باتری را قبل از استفاده 8 تا 12 ساعت شارژ کنید و سپس استفاده کنید.

3- باتری های لیتیومی معمولا نیازی به شارژ اولیه ندارند، زیرا شرکت های سازنده آن ها را شارژ می کنند ولی مانعی برای شارژ ثانویه وجود ندارد.

4- شرکت های ساخت گوشی های همراه توصیه می کنند قبل از شارژ اولیه ی باتری، گوشی همراه خود را خاموش کنید.

5- حتما از شارژر مخصوص گوشی همراه برای شارژ باتری استفاده شود، شارژر مناسب می تواند طول عمر گوشی همراه شما را افزایش دهد.

6- هرگز گوشی خود را از شب تا صب به شارژ نزنید زیرا باعث آسیب به باتری می شود.

7- هر نوع باتری بعد دوره ی مشخصی به مرور توانایی نگه داشتن شارژ کامل را از دست می دهد و این موضوع مربوط به استفاده ی صحیح باتری نمی باشد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بعد از تعویض باتری موبایل چند ساعت باید شارژ شود؟
648440
fa