توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

تارت شکلاتی

نویسنده: مونا عموزاده
1401/09/15   19:44
موادلازم برای تارت شکلاتی| شکلات خرد شده: 250 گرم-خامه:350میلی لیتر-شکر:100گرم-تخم مرغ: 2عدد-وانیل: 1/4قاشق چایخوری-پودرژلاتین:یک قاشق سوپخوری-شیر:یک پیمانه-آب سرد:1/4میلی لیتر-مواد لازم برای خمیرشکلاتی|پودربیسکویت:2پیمانه-کره ذوب شده:100گرم-پودرکاکائو:2قاشق سوپخوری
تارت شکلاتی

طرز تهیه تارت شکلاتی

ابتدا تعدادی بیستکوییت را در غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا بیستکوییت ها پودر شود باید در نهایت 2 پیمانه پودر بیستکوییت داشته باشید.

در ادامه کره آب شده و پودر کاکائو را افزوده و مجدد دستگاه را روشن کنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند،

کف و دیواره های قالب پای را با یک لایه سلفون بپوشانید و مخلوط بیسکوییت را داخل آن بریزید طوری که دیواره های قالب را هم بپوشاند سپس با دست فشار دهید تا خمیر به قالب بچسبد و منسجم شود

حالا قالب را در یخچال بگذارید و سراغ درست کردن مواد میانی بروید. یک قاشق سوپخوری ژلاتین را با آب سرد مخلوط کرده و آن را روی حرارت غیر مستقیم بگذارید و مرتب هم بزنید تا دانه های ژلاتین بخوبی در آب حل شود.

در مرحله بعد دو عدد تخم مرغ و 100 گرم شکر را در ظرفی بریزید و با همزن دستی بزنید تا با هم مخلوط شوند ، سپس خامه را افزوده و بعد از هم زدن وانیل و شیر را هم بریزید و مخلوط نمایید.

در این مرحله 250 گرم شکلات را رنده کرده بریزید و مواد را روی شعله ملایم قرار دهید و مرتب با یک همزن دستی هم بزنید و اجازه دهید تا مواد برای 5 دقیقه بپزد.

در نهایت شعله را خاموش کرده و ژلاتین آب شده را اضافه نمایید و اجازه دهید تا مواد از حرارت بیافتد.

بعد از اینکه مواد میانی بخوبی خنک شد آن را داخل کراست آماده شده بریزید و برای حدود 5 الی 6 ساعت در یخچال بگذارید تا جا بیافتد و خوب ببندد.

بعد از اینکه تارت شکلاتی بخوبی سفت شد روی آن را شکوفه های خامه ای و یا میوه های دلخواه مثل تمشک تزیین کرده و سرو نمایید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تارت شکلاتی
574990
fa