توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

در سفر به کوش آداسی از چه شهرهایی می توان دیدن کرد؟

نویسنده: حسن حیدری
1402/01/19   21:25
کوش آداسی در غرب ساحل دریا اژه قرار دارد، آب و هوای معتدل کوش آداسی و نزدیکی آن به جزیره ساموس باعث شده که این شهر ساحلی به مقصد تور ترکیه برای بسیاری از گردشگران در چند سال اخیر تبدیل شود. در زمان سفر به این شهر به راحتی می‌توانید از کوش آداسی با قایق‌ها استفاده کنید.
در سفر به کوش آداسی از چه شهرهایی می توان دیدن کرد؟

در سفر به کوش آداسی از چه شهرهایی می توان دیدن کرد؟

شهرهای نزدیک به کوش آداسی کدام است؟ اگر این سوال برای شما هم ایجاد شده با مجله گردشگری الی گشت تا انتها مقاله همراه شوید تا به شما در مورد کوش آداسی یکی از زیباترین شهرهای ساحلی ترکیه و شهرهای نزدیک به آن بیشتر به شما بگوییم. کوش آداسی جز مشهورترین مقاصد ساحلی در کشور ترکیه است که در کنار ساحل دریای اژه واقع شده و گردشگران بسیاری ترجیح می دهند روزهای گرم بهار و تابستان را در سواحل این شهر زیبا و با آب تنی در دریا بگذرانند، سواحل کوش آداسی معمولا از سواحل شهرهای چشمه و بدروم خلوت تر است و به همین دلیل بسیاری از گردشگران کوش آداسی و شهرهای نزدیک به آن را برای اقامت انتخاب می کنند تا علاوه بر هزینه مقرون به صرفه اقامت، از طبیعت بکر این منطقه هم در سفر به ترکیه لذت ببرند.

شهر کوش آداسی با شهر ازمیر حدود 100 کیلومتر فاصله دارد و به سواحل جزیره یونانی ساموس هم نزدیک است. کوش آداسی یکی از کامل ترین شهرهای کشور ترکیه می باشد، زیرا علاوه بر طبیعت بکر در این منطقه جاذبه های تاریخی بسیاری هم قرار دارند. برای سفر به ترکیه در فصل های مختلف سال می توانید از سایت الی گشت بلیط هواپیما و تور تفریحی مورد نظر خود را با بهترین قیمت تهیه کنید.

شهرهای نزدیک به کوش آداسی در تابستان

کوش آداسی در غرب ساحل دریا اژه قرار دارد، آب و هوای معتدل کوش آداسی و نزدیکی آن به جزیره ساموس باعث شده که این شهر ساحلی به مقصد تور ترکیه برای بسیاری از گردشگران در چند سال اخیر تبدیل شود. در زمان سفر به این شهر به راحتی می توانید از کوش آداسی با قایق های موتوری به جزیره ساموس بروید و از تماشای زیبایی های شگفت انگیز و بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید. شما در کوش آداسی می توانید ترکیبی جذاب از تاریخ و مدرنیته را در کنار هم تماشا کنید، تنوع امکانات تفریحی و جاذبه های تاریخی در کشور بسیار زیاد می باشد. شاید کوش آداسی به اندازه استانبول و یا کاپادوکیا مشهور نباشد، اما این شهر ارزش یکبار دیدن را قطعا دارد.

کوش آداسی جز مقاصد محبوب توریست های خارجی در کشور ترکیه می باشد، شهرهای نزدیک به کوش آداسی در تابستان هم مملو از توریست های داخلی و خارجی است که به دنبال مکانی دنج برای تفریح هستند. قطعا گردشگری بزرگترین صنعت کوش آداسی است، شما در هر کوچه و محلی در کوش آداسی و شهرهای اطراف می توانید هتلی برای اقامت پیدا کنید.

نزدیکترین شهرها چند کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارند؟

نزدیکترین شهرها چند کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارند؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که آیدین یکی از شهرهای نزدیک به کوش آداسی می باشد که فقط 60 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. در جدول زیر به صورت دقیق فاصله شهرها و جزیره های نزدیک به کوش آداسی ذکر شده است.

شهر ازمیر

همان طور که در ابتدا مقاله هم اشاره کردیم، شهر ازمیر در فاصله 101 کیلومتری از کوش آداسی واقع شده و گردشگران به راحتی می توانند پس از اقامت در شهر کوش آداسی فقط با حدود یک ساعت رانندگی خود را به ازمیر یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه برسانند و از سواحل و بناهای تاریخی این شهر بزرگ دیدن کنند. ازمیر یکی از شهرهای ساحلی و بسیار دیدنی کشور ترکیه می باشد که جاذبه های طبیعی و باستانی بسیاری را در خود جای داده است. در سال های اخیر بسیاری از ایرانی های این شهر زیبا و بزرگ را برای مهاجرت انتخاب کرده اند و در حال حاضر جمعیت کثیری از ایرانی ها در این شهر زندگی می کنند.

شهرت ازمیر در بین شهرهای ترکیه به خاطر سواحل ماسه ای، آثار تاریخی و آب های معدنی اش است. در تمامی نقاط این شهر درخت های نخل و کافه های بزرگ و کوچک برای صرف یک فنجان قهوه ترک به چشم می خورد. مسجد “عیسی بی” جز مشهورترین بناهای تاریخی ترکیه است که در ازمیر یکی از شهرهای نزدیک به کوش آداسی به دستور “عیسی بی” ساخته شده و در حومه تپه های ای اسلوگ قرار دارد. این مسجد یکی از جذاب ترین بناهای تاریخی کشور ترکیه می باشد که بین دو شهر کوش آداسی و ازمیر قرار دارد.

شهر آیدین

شهر آیدین جز شهرهای نزدیک به کوش آداسی است که فقط با این شهر 60 کیلومتر فاصله دارد و گردشگران بسیاری در روزهای مختلف سال از این شهر کوچک در کشور ترکیه بازدید می کنند. شهر آیدین در جنوب غرب ترکیه با خلیج های سحرانگیز و آسمان آفتابی اش مکان جذابی برای گذراندن تعطیلات در کشور ترکیه می باشد، بسیاری از گردشگران خارجی به دلیل ارزان قیمت بودن محل اقامت در شهر آیدین هتل های این شهر را برای اقامت انتخاب می کنند. معبد آپولون جز معروف ترین بناهای شهر آیدین است. این شهر سالانه از 5 میلیون توریست میزبانی کرده و با طبیعت زیبایی که دارد نظر گردشگران اروپایی را به خود جلب کرده است.

شهر شیرینجه

شیرینجه بی شک یکی از زیباترین شهرهای نزدیک به کوش آداسی است، شهر شیرینجه تا چند سال قبل حال و هوای روستایی داشت، اما در سال های اخیر و با افزایش تقاضا برای سفر به این منطقه شیرینجه از روستا به شهر تبدیل شده و یکی از معروف ترین مناطق طبیعی ترکیه است که در اغلب روزهای سال میزبان گردشگران خارجی می باشد. شهر شیرینجه فقط 18 کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارد و همین موضوع باعث شده تا اغلب میهمانان شهر کوش آداسی برای بازدید از طبیعت بکر و بی نظیر این منطقه با تاکسی خود را در اسرع وقت به شیرینجه برسانند و از قدم زدن در محله های این شهر کوچک لذت ببرند. شهر سلچوک هم فقط 8 کیلومتر با شیرینجه فاصله دارد.

شهر بدروم

بدروم یکی از معروفترین شهرهای کشور ترکیه است که دلیل اصلی شهرت آن سواحل بی نظیر ماسه ای و چشم انداز زیبا محله های آن است که مشرف به دریا می باشد، شهر بدروم سالانه میزبان میلیون ها گردشگر خارجی است و همین موضوع باعث شده قیمت هتل های این شهر به شکل نجومی بالا برود. اغلب گردشگران برای صرفه جویی در هزینه های سفر خود، اقامت در کوش آداسی را در زمان سفر به ترکیه ترجیح می دهند، شهر بدروم یکی از شهرهای نزدیک به کوش آداسی محسوب می شود که فقط 158 کیلومتر با هم فاصله دارند.

شهر بدروم به لحاظ جغرافیایی در جنوب کشور ترکیه واقع شده است و جز شهرهای ساحلی این کشور با دسترسی به آب های آزاد محسوب می شود. شهر بدروم یکی از بزرگترین شهرهای استان “موغلا” در کشور ترکیه می باشد که در کنار دریا اژه قرار دارد. بدروم شهری با حال و هوای توریستی است که به گل های کاغذی صورتی، خانه های سفید رنگ و کوچه های سنگفرش شده اش شهرت یافته است.

شهر پاموکاله

شهر پاموکاله یکی از شهرهای نزدیک به کوش آداسی است که فقط 163 کیلومتر با این شهر زیبا فاصله دارد. این منطقه شگفت انگیز در جنوب غربی دریای اژه واقع شده است و رودخانه مندرس در فاصله کمی از این شهر کوچک قرار دارد. شهر باستانی هیراپولیس در پاموکاله است، این شهر باستانی قدمتی چند هزار ساله دارد. از علل اصلی ایجاد شهر و روستا در این منطقه می توان به آب و هوای معتدل آن و وجود چشمه های آب گرم با خواص شفا دهندگی اشاره کرد.

جزیره کبوتر

جزیره کبوتر یا همان گوورسین ادا در غرب ترکیه واقع شده است، این جزیره در فاصله حدود 82 کیلومتری از شهر کوش آداسی قرار دارد، قلعه مشهور و تاریخی “الیاس بی” هم در این جزیره است. دیوارهای این قلعه تاریخی توسط الیاس بی ساخته شده و یک دریاسالار عثمانی به نام “خیرالدین بارباروسا ” آن را تکمیل کرده و بقایای این قلعه تا امروز باقی مانده است. دیوارهای 3 متری اطراف این قلعه را با هدف افزایش مقاومت جزیره کبوتر در برابر حملات جریان شورش یونانی اورلوف در سال 1770 میلادی ساخته اند. در سال 2020 میلادی این قلعه در فهرست میراث جهانی قرار گرفت. جزیره کبوتر جز شهرهای نزدیک به کوش آداسی محسوب می شود و گردشگران با کشتی های تفریحی که در ساحل کوش آداسی هستند برای گردش می توانند به این جزیره زیبا در دریای اژه بروند.

شهر افسوس

شهرت اصلی شهر افسوس در فاصله 75 کیلومتری از شهر کوش آداسی به خاطر معبد معروف آرتمیس است، این معبد زمانی یک معبد یونانی بوده که به الهه آرتمیس یا الهه رومی تقدیم شده و جز معروف ترین بناهای تاریخی در کشور ترکیه می باشد که شهرت جهانی دارد و در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. این معبد در طول تاریخ دو بار مرمت شده و حوادث طبیعی همچون سیل و آتش سوزی خسارت های زیادی را در طول سال ها به این بنا وارد کرده است. معبد آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان نامگذاری شده و همین موضوع از دلایل اصلی شهرت شهر افسوس در فاصله یک ساعته از کوش آداسی می باشد.

مجسمه ها و ستون های متعددی در مجاورت این معبد قرار دارند که در طول اکتشاف های تاریخی در دوره های مختلف کشف شده اند، شهر افسوس سالانه میزبان گردشگران خارجی بسیاری زیادی از سراسر دنیا می باشد که صرفا برای بازدید از معبد آرتمیس به شهر خوش آب و هوا در فاصله 100 کیلومتر از ازمیر سفر می کنند. شهر افسوس یکی از شهرهای نزدیک به کوش آداسی است که اغلب گردشگران برای تفریح و بازدید از جاذبه های تاریخی معروفی که در آن قرار گرفته از کوش آداسی به این شهر می روند.

شهر سلچوک

شهر سلچوک تقریبا 70 کیلومتر با کوش آداسی و حدود 7 کیلومتر با شهر افسوس فاصله دارد و بناهای تاریخی و مساجد قدیمی بسیاری در این شهر کوچک قرار گرفته اند. “خانه مادر مریم” یکی دیگر از بناهای تاریخی معروف در شهر سلچوک ترکیه است، این خانه در واقع یک عبادتگاه مختص کاتولیک ها می باشد، این بنا تاریخی در مجاورت کوه کورس قرار دارد. اغلب گردشگران خارجی پس از گردش در کوش آداسی به این عبادتگاه هم می روند و از داخل آن هم دیدن می کنند. طبق روایت های تاریخی حضرت مریم بعد از مرگ و قیام حضرت عیسی در این خانه زندگی می کرده است. این خانه مکانی مقدس می باشد و کسانی که به زیارت آن می روند باید لباس هایی مناسب و پاکیزه بپوشند.

در سفر به کوش آداسی از چه شهرهایی می توان دیدن کرد؟
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
589900
fa