توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟

نویسنده: حسن حیدری
1402/01/19   22:01
بسیاری از پدر و مادرها گاهی برای نداشتن تجربه ی کافی نمی دانند که در هواپیما چگونه کودک خود را سرگرم کنند. اولین راه سرگرمی کودکان این است که به سن کودکان توجه کنیم و برای کودکان دو تا هفت سال و هفت تا ده سال سرگرمی های متفاوتی باید درنظر بگیریم.
چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟

چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟

بسیاری از پدر و مادرها گاهی برای نداشتن تجربه ی کافی نمی دانند که در هواپیما چگونه کودک خود را سرگرم کنند. اولین راه سرگرمی کودکان این است که به سن کودکان توجه کنیم و برای کودکان دو تا هفت سال و هفت تا ده سال سرگرمی های متفاوتی باید درنظر بگیریم. در این مقاله الی گشت بهترین راهکارهای سرگرم کردن کودکان را در هواپیما معرفی می کند تا در سفر هوایی شما اوقات خوشی برای خود و فرزندان رقم بزنید.

کودک های دو الی هفت سال

برای سرگرم کردن کودکان دو الی هفت سال وسایل سرگرمی متفاوتی است که شما می توانید برای آن ها استفاده کنید. مسلما نوع انتخاب وسایل بازی برای سرگرمی کودکان متناسب سن آن ها باید باشد. سرگرم کودکان این رده ی سنی از کودکان بالای هفت سال نیز سخت است. آن ها بسیار دوست دارند فعالیت داشته باشند و محیط هواپیما بسیار برایشان خسته کننده به نظر می رسد. موردی دیگری که برای سرگرم کردن کودکان در هواپیما باید درنظر بگیرید استفاده از اسباب بازی های مجاز در هواپیما است. شما هر وسیله ای را نمی توانید با خود به داخل هواپیما ببرید پس در این صورت خوب است قبل از پرواز وسایل بازی را بررسی کنید هم چنین باید از بازی های استفاده کنید که کم ترین سر و صدا را در هواپیما داشته باشد.

اسباب بازی برای کودکان | سرگرم کردن کودکان در هواپیما

معمولا کودک ها با یک اسباب بازی تازه و نو سرگرم می شوند. یادتان باشد که این نوع اسباب بازی ها را قبل استفاده نکرده باشد و برای اولین بار در طول پرواز به آن ها می دهید. خمیرهای اسلایس ها و عروسک ها همگی جزو وسایلی هستند که شما ممنوعیتی برای بردن به دلخواه هواپیما ندارید. فقط دادن اسباب بازی به کودک در طول پرواز کافی نیست و باید با آن ها در بازی مشارکت کنید. اسباب بازی یکی از وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما است که باید در وسایل کودک خود بگذارید.

انتخاب عروسک های انگشتی برای کودکان دو الی هفت سال

یکی از وسایلی که حجم کمی میگیرد و در طول پرواز می توانید از آن ها استفاده کنید بردن عروسک های انگشتی است. کودکان درسنین دو تا هفت سال نقش پذیری را بسیار دوست دارند و با عروسک های انگشتی که می توانید قصه های جذابی برای آن ها بگویید. این شیوه یکی از راهکارهای سرگرم کردن کودکان در هواپیما به شمار می رود که وسیله ای کم جچم و ارزان است.

تبلت با بازهای مورد علاقه کودکان

اگر پرواز اکونومی دارید حتما گوشی و تلفن همراه اندروید را با خود به داخل هواپیما برید. فقط هنگام نشستن و برخاستن هواپیما این وسایل نباید در دستانش آنها باشد اما در مدت طول پرواز مانعی ندارد. یادتان باشی که گوشی و تبلت شما با بازی های سرگرم کننده مناسب سن کودکان تان آپدیت شده باشد. اگر علاقه کودکان تان را به یک بازی خاص می شناسید می توانید آخرین ورژن آن را برای کودکتان از قبل دانلود کنید و به عنوان یک سورپرایز به آن ها دهید. بازیهای تبلت یا گوشی همراه برای کودکان بالای هفت سال تا ده سال بسیار مناسب است. و یکی از آسان ترین وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما محسوب می شود. گاهی کودکان خردسال تر آنچنان علاقه ای به این بازی ها نداشته باشند و این مورد را در نظر بگیرید.

داشتن انیمیشن های جدید و کارتون های به روز

خب در طول سفر انمیشن های جدید بسیار راهگشا هستند. محیط هواپیما فضای بسته ای دارد گاهی شما در خواندن قصه و یا مشارکت با بازی کودکان به خاطر سر و صدا کمی معذب شوید. اما یک انیمیشن جذاب می تواند برای دو ساعتی فرزند کودک را به آسانی سرگرم کند. در مورد انتخاب انیمیشن ها به رده ی سنی کودکان خود نیز توجه داشته باشید. اگر یک انیمیشن به روز که تا به حال فرزندتان ندیده است و جزو سلیقه های کودک شما است حتما در تبلت و یا گوشی همراه خود قرار دهید. انمیشن و کارتون ها یکی از ساده ترین راهکارهای سرگرم کردن کودکان در هواپیما به حساب می آید.

موسیقی مناسب کودکان | سرگرم کردن کودکان در هواپیما

در تبلت، گوشی همراه خود موسیقی مورد علاقه کودکان خود را داشته باشید. شنیدن موسیقی مورد علاقه می تواند برای ساعتی آن ها را سرگرم کند. موسیقی کودکان عنصر بسیاری مهمی در سفر به حساب می آید. هدفون استاندارد نیز فراموش نشود. هر دوی این موارد یکی دیگر از وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما به حساب می آید که کودک شما با شندین موسیقی مورد علاقه اش آرامش پیدا می کند و کم تر احسای بی قراری دارد.

کتاب قصه در طول پرواز | سرگرم کردن کودکان در هواپیما

شاید با خود بگویید که کتاب قصه گزینه ی جذابی برای کودکان نخواهد بود. اگر پرواز شما طولانی باشد شما به طیفی از سرگرمی ها نیاز دارید پس حتما یک یا دو کتاب قصه ی جذاب مناسب با گروه سنی کودکانتان در وسایلتان باشد. خواندن قصه برای کودک ها بسیار جذاب است. اگر کودکان زیر هفت سال دارید از کتاب هایی که تصاویر بسیار شادی دارند استفاده کنید. برخی از کتاب پس از داستان نقاشی و یا پازل نیز دارند که با شنیدن قصه باید آن را حل کنند و استفاده از کتاب های خلاق در طول سفری یکی از راهکارهای سرگرم کردن کودکان در هواپیما به حساب می آید.

دفترچه نقاشی ، نشاندن برچسب و کتاب های نقاشی

همان طور که ذکر شد اگر پرواز شما طولانی باشد و کودک شما انرژی بالایی داشته باشد تنها با دیدن انیمیشن و یا گوش دادن به موسیقی سرگرم نمی شود.کتاب های رنگ آمیزی، دفترچه نقاشی و برچسب های کارتونی نیز برای کودکان شما جذاب خواهد بود که با هر کدام می توانند سرگرم شوند. در هواپیما خوب است که از پاستیل های رنگی به جای مداد استفاده کنید. پاستیل های رنگی نرم هستند و برای استفاده در هواپیما مناسب به شمار می روند. کتاب رنگ آمیزی، دفتر نقاشی، برچسب های کارتونی به روز مناسب دفتر از دیگر وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما به شمار می آیند.

بسیاری از پدر و مادرها بردن پاستیل ها ی رنگی برای کودکان مناسب نمی دانند چون حس می کنند کودکان لباس شان را در طول پرواز به رنگ ها آغشته می کنند. تخته های وایت برد بسیار کوچک با ماژیک کوچک نیز یکی دیگر از وسایلی که می توانید با خود به هواپیما ببرید و نقاشی های جالبی با کودک خود بکشید. این تخته ها قابلیت پاک شدن دارند و امروزه از وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما به شمار می رود.

پازل های کوچک و بازی های کارتیپازل های کوچک و بازی های کارتی از دیگر وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما هستند. در هواپیما شما امکان استفاده از پازل های بزرگ را ندارید پس حتما از پازل های کوچک استفاده کنید. پازل ها برای کودکان بالای هفت سال بیشتر مناسب است. هم چنین بازی های کارتی نیز برای کودکان هفت تا ده سال مناسب است. معمولا بازی های کارتی را در هواپیما داشته باشید که علاقه کودک شما است .مثل کارت های ماشین، هواپیما و فوتبال که طیف وسیعی از کودکان به آن علاقه دارند.پازل و بازی های کارتی انواعش امروزه در گوشی های اندروید نیز وجود دارد اما بازی های فیزیکی و مشارکت بزرگسالان در بازی ها نیز برای کودکان اهمیت دارد.پسش برای سرگرمی آن ها در وسایل کودکتان قرار دهید.

خوراکی های خوشمزه | سرگرم کردن کودکان در هواپیمابا توجه به فشار هوا، وضعیت کودک در هواپیما باید به انتخاب خوراکی دقت کنید. می توانید یک شکلات محبوب و یا هر خوراکی که مناسب کودک شما است و حجم کمی را دارد به او بدهید تا در طول پرواز آن را نوش جان کند. بسته بندی خوراکی در کیف مخصوص خوراکی بسیار با اهمیت است و می توانید از آن استفاده کنید. خوراکی ها از وسایل سرگرم کردن کودکان در هواپیما به شمار می رود و زمان کوتاهی ممکن است فرزند شما با آن سرگرم باشد. پس یادتان باشد موارد دیگر سرگرمی را در طول پرواز نیز لازم دارید.

دادن هدیه شگفت انگیز به کودکان | سرگرم کردن کودکان در هواپیما

با توجه به سلیقه کودکان یک هدیه شگفت انگیز به وی دهید و باعث شوید ساعاتی که در هواپیما به سر می برد به بهترین خاطره برای وی تبدیل شود. بهترین هدیه برای کودکان دو الی هفت سال یک عروسک شگفت انگیز است. عروسک ها متناسب سلیقه ی کودک باید باشند و جدا از آن نیز بردن عروسک به داخل هواپیما چون جسم نرمی است ممانعت ندارد. البته کتاب، انمیشن جذاب هر کدام می تواند به روز یک هدیه منحصر به فرد برای کودک شما باشد و چون به عنوان هدیه دریافت می کنند تا چند ساعت با آن سرگرم شوند. یکی از راهکارهای سرگرم کردن کودکان در هواپیما دادن هدیه غیر منتظره به کودکان است.

سفر هوایی با کودکان سختی های خودش را دارد. اما امروزه با وجود اسباب بازی های گوناگون و دنیای تکنولوژی بسیار راحت شده است و شما به راحتی می توانید کودک خود را با وسایل و ابزارهای مختلف در طول پرواز سرگرم کنید. در طول سفر هوایی کودکان نیاز بیشتری به مراقبت دارند. اگر تجربه سرگرم کردن کودکان خود را در سفرهای هوایی بلند مدت و کوتاه مدت در هواپیما داشته اید، آن را در قسمت کامنت با مخاطب های الی گشت به اشتراک بگذارید تا دیگران هم با تجربه های شما آشنا شوند.

چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
بهار رمزعلی کد: 674

با خوراکی دادن بهش

پاسخ
1402/11/16
ans_result_674
574210
fa