مفتی

توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

هفته دفاع مقدس گرامی باد

3 مهر 01 ساعت 22:35
تصور کنید جایی را که هیچ امنیتی در آن نباشد، هر لحظه ممکن است مال و ناموس و جان شما در خطر باشد، تصور کنید دشمنی خونخوار به ما حمله کرده و مرد و زن و کوچک و بزرگ نمی شناسد، همه را از بین می برد! در این شرایط وجود یک قدرت نظامی که از ما دفاع کند، چقدر ارزشمند است؟
هفته دفاع مقدس گرامی باد

امنیت از آن دسته نعمت هایی است که وقتی از بین برود همه چیز ما را با خودش خواهد برد، چقدر سخت است جان و مال و ناموس ما در امنیت نباشد، مگر چنین زندگانی کردن ارزشی هم دارد؟ امنیت نعمتی است که باید بابت آن سپاسگذار باشیم و همه با هم تلاش کنیم تا امنیت جامعه و کشور ما دستمایه و بازیچه دیگران نشود.

هفته دفاع مقدس از 31 شهریور ماه یعنی روزی که در سال 1359 کشور جمهوری اسلامی ایران مورد حمله سراسری ارتش تحت فرماندهی صدام حسین قرار گرفت، آغاز می شود. اگرچه در طول سال و به مناسبت سالگرد عملیات های مختلفی که طی هشت سال انجام شده است، برنامه هایی تدارک و به اجرا در می آیند اما معمولا در این هفت روز برنامه ها گسترده تر و غنی تر ارائه می شوند. در این مطلب مختصر تلاش شده است تا گریزی هر چند کوتاه به این هفته داشته باشیم که:

هفته دفاع مقدس یعنی چه؟

هفته دفاع مقدس یعنی زنده کردن و صیانت از ارزش های نابی همچون اتحاد، برادری، ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند تبارک و تعالی، وطن دوستی، راز و نیازهای خاضعانه در دل سنگرها، اطاعت صادقانه از امام و رهبر خویش و با این سرمایه به مملکت خدمت نمودن.

هفته دفاع مقدس یعنی بازخوانی و مرور خاطرات تلخ و شیرین دفاع ملتی که خواهان زندگی آبرومندانه بوده و از سوی دشمنان قسم خورده اش مورد هجمه همه جانبه قرار گرفته بود. دشمنی هایی که هیچ گاه تمام شدنی نیست و هر از گاهی شاهد رخ نمایی آن به شیوه های مختلف هستیم!

هفته دفاع مقدس یعنی اثبات عملی اینکه ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

هفته دفاع مقدس یعنی در برابر تجاوز دشمن به خاک پاک کشورت ایستادگی کردن و کشتن و کشته شدن، اسیر گرفتن و اسیر دادن، پیشروی و عقب نشینی، شادی و غم و در نهایت و در هر حال خود را مامور انجام تکلیف کردن و خود را در برابر نظام، ملک و ملت ناچیز شمردن.

هفته دفاع مقدس یعنی در برابر هیچ قدرت و ابر قدرتی که به خاک پاک کشورت حمله کرده باشد، نباید هراس به دل راه داد و جز در برابر ذات اقدس الهی در مقابل هیچ زورگویی که حتی به مجهزترین سلاح ها مسلح است، خم به ابرو نیاورد.

هفته دفاع مقدس یعنی با درایت و دوراندیشی و همدلی، تهدیدهای فراروی کشورت را به فرصت تبدیل کنی و از اینکه شما هم در این میانه سهم داشته اید خوشحال و مسرور باشید.

هفته دفاع مقدس یعنی در اوج مظلومیت ها و بی کسی ها، کس هم شدن و در پرتو اتحاد توام با ایمان پیروزی های درخشان کسب کردن.

هفته دفاع مقدس یعنی به هنگام مجروح و غرقه به خون شدن در میدان نبرد، خنده بر لبت محو نگردد و در همان وضعیت هم به همسنگرانت روحیه ببخشی.

هفته دفاع مقدس یعنی به هنگام اسارت در دست دشمن، از اهداف و آرزوها تبرا نجستن و با شجاعت از خمینی کبیر دفاع کردن و شعار مرگ بر صدام ضد اسلام را سر دادن چنان که جهانیان رساترین سرود آزادگی را از زبانت بشنوند و چنان رشید و دلاور باشی که حتی دشمنانت نیز بر شهامتت صحه بگذارند.

هفته دفاع مقدس یعنی همه ما از هر قوم و قبیله و دین و مذهب و هر کجای این سرزمین هستیم، مدیون و وامدار خون سرخ شهدا، تحمل شدائد جانبازان، صبر و مقاومت آزادگان، حماسه آفرینی رزمندگان و بزرگواری خانواده های آنان هستیم و شاعر چه خوش گفته است که:

ای شهیدان، عشق مدیون شماست

هر چه ما داریم از خون شماست.

هفته دفاع مقدس یعنی «ما در جنگ به مردم جهان و خصوصا مردم منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرت ها و ابرقدرت ها می توان سالیان سال دفاع کرد.

هفته دفاع مقدس یعنی رزمندگان، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا و جاویدالاثرهای آن سال های حماسه و ایثار سروهای راست قامت و اسوه های ایثار و صبر و پایمردی هستند و غفلت از آنها، همانا پشت پا زدن به ارزش های دینی و ملی می باشد.

هفته دفاع مقدس یعنی دفاع ملت ایران درهشت سال جنگ تحمیلی گنجینه ای گرانبها و پرافتخار و سرمایه ای تمام ناشدنی است که در صورت درست نگهداری کردن و بهره گرفتن و انتقال ارزش های آن بدون در نظر گرفتن مطامع جناحی و گروهی، می توان نظام و کشور را در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط حفظ و حراست نمود.

هفته دفاع مقدس یعنی اینکه می شود به جای «من» بودن و هرکسی راه خود را در پیش گرفتن، در زیر پرچم سه رنگ ایران عزیز که مزین به نام نامی خالق جهان است «ما» شد.

هفته دفاع مقدس یعنی اینکه ملت ایران در بیگانه ستیزی به معنای مخالفت با تجاوز و توسعه طلبی دشمنانش شهره خاص و عام است و اجازه نخواهد داد تا کمترین تعرضی به خاک پاک میهنش صورت پذیرد.

هفته دفاع مقدس یعنی همه در هر پست، مقام وهرکجای این سرزمین پهناور زندگی می کنیم این جمله آن یگانه دوران و عبد صالح خدا را آویزه گوش خود نمائیم که: نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ وخم روزمره زندگی به فراموشی سپرده شوند.

و سرانجام، هفته دفاع مقدس یادآور حادثه ای عظیم و به بار نشستن نتایجی عظیم تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچگاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.

سخن من اول با مسئولان است که یادشان نرود چه خون هایی برای برپایی جمهوری اسلامی ایران ریخته شده تا هرگز لحظه ای از خدمت صادقانه و مخلصانه دور نشوند و سخن دوم من با عزیزان هموطنم است، آنچه را با خون دل به دست آورده ایم بسیار گران بهاتر از آن است که دشمن بخواهد در آن طمع داشته باشد! مواظب دشمنی ها و کینه جویی ها باشید که حالا دیگر دشمنان ما در لباس دوست ظاهر می شوند و در اولین فرصت از پشت به ما خنجر می زنند. انشالله که دستشان قطع شود و آرزویشان به گور برده شود.

* شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات *

امتیاز دهی به مقاله



 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره هفته دفاع مقدس گرامی باد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب