مفتی

توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

اهمیت تحصیل

نویسنده: مونا عموزاده
19 آبان 01 ساعت 14:00
رسیدن به علم و دانش به انسان کمک می کند در فراسوی زندگی عالم باشد و از علم استفاده کند. این یک امر بسیار مهم هست که به انسان کمک می کند در فراسوی زندگی چیزهای زیادی بیاموزد و بتواند بکار گیرد...
اهمیت تحصیل

رسیدن به علم و دانش به انسان کمک میکند در فراسوی زندگی عالم باشد و از علم استفاده کند.

این یک امر بسیار مهم هست که به انسان کمک میکند در فراسوی زندگی چیزهای زیادی بیاموزد و بتواند بکار گیرد...

این واقعیت وجود دارد هرچه تحصیلات عالی تر باشد توقع را بالا میبرد به شکلی که پیش می آید افراد حاضر نیستند کارهای معمولی انجام دهنداز طرف دیگر کار کردن در زمینه تخصصی ودشان برایشان امکان ندارد.این نگرش که به تحصیلات بالا رسیدن عامل رسیدن به موفقیت و خوشبخت بودن است رایج هست.برای مثال این نگرش برخی جوانان هست زندگی را در کنکور و آزمون های مربوط به تحصیلات میپندارند. اما تحصیل در زندگی باعث می شود انسان بتواند در مسائل بسیاری همیشه موفق باشد و میتواند با تحصیل به بسیاری از موفقیت های زندگی مثل کار کردن، روابط اجتماعی، یادگیری و ... دست پیدا می کند. انسان با علم حاصل از تحصیل می تواند در اجتماع کارهای مختلف انجام دهد و می تواند به دیگران کمک کند و تاثیرگذار باشد. با تحصیل کردن انسان میتواند پله های ترقی را طی کند و با فرهنگ های مختلف اجتماع آشنا باشد. انسان با تحصیل میتواند در اجتماع رفتار کند، بیاموزد و از دانش خود استفاده کند.

تحصیل این امکان را به انسان می دهد تا بتواند به مرجله های بالاتری از زندگی برسد تلاش کند و احساس موفقیت کند. انسان از علم برخوردار میشود و میتواند با دانش با مسائل برخورد کند. تحصیل در زمینه های مختلف مثل پزشکی، سیاسی، اجتماعی، فناوری، صنایع و ... به انسان کمک میکند که بتواند از دانش برخوردار شود و بتواند این مسائل را درک کند. تحصیل مرحله ای از زندگی هست که انسان با طی کردن از علم و دانش فراوانی برخوردار میشود.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره اهمیت تحصیل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: این نگرش که به تحصیلات بالا رسیدن عامل رسیدن به موفقیت و خوشبخت بودن است رایج هست