توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازیم؟

نویسنده: زهرا مصری
1401/08/21   23:39
نظافت سینک ظرفشویی بسیار مهم است چون محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با غذایی که می خوریم و سلامتی ما در ارتباط است. به علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی حائز اهمیت است و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد.
چگونه سینک ظرفشویی را برق بیندازیم؟

چگونه سینک ظرفشویی رو برق بندازیم؟

نظافت سینک ظرفشویی بسیار مهم است چون محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با غذایی که می خوریم و سلامتی ما در ارتباط است. به علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی حائز اهمیت است و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد. از آن جایی که سینک ظرفشویی هر روز مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر شستشوی روزانه، به دفعات نیاز به شستشو دارد.

استفاده از ترکیب جوش شیرین، سرکه، پوست لیمو یا پرتغال و روغن زیتون

مواد موردنیاز:

یک عدد اسفنج نرم

جوش شیرین به مقدار لازم

سرکه به مقدار لازم

پوست لیمو یا پرتقال

روغن زیتون

دستمال

روش تمیز کردن سینک

ابتدا سینک را آبکشی و آن را از ذرات آلودگی و پسماند غذا پاک کنید. جوش شیرین را، در حالی که سینک کمی نم دار است، روی سطح آن پخش کنید و اسفنج نرم را با حرکات دایره وار روی سینک بکشید. بعد از آن نوبت به اضافه کردن سرکه می رسد. سرکه را اضافه کنید و دوباره با حرکات دایره وار اسفنج سینک را تمیز کنید. سرکه نقش موثری در ازبین بردن لکه های قدیمی آب دارد. بعد از این مرحله سینک را با آب خالی آبکشی و تمیز کنید. سپس پوست لیمو یا پرتقال را بردارید و آن را روی سطح سینک استیل بکشید. با این کار می توانید بوی مطبوعی به آن بدهید. در پایان هم دستمال تمیزی را به اندکی روغن زیتون آغشته کنید و آن را روی سطح سینک بکشید.

استفاده از ترکیب جوش شیرین، روغن لیمو، روغن میخک و صابون کاستیل

مواد موردنیاز:

دو فنجان جوش شیرین

ده قطره روغن لیمو

ده قطره روغن میخک

صابون مایع کاستیل یا مایع ظرفشویی

روش تمیز کردن سینک

اول از همه باید جوش شیرین را با روغن های لیمو و میخک ترکیب کنید. روغن ها را در ظرف درب دار بریزید و جوش شیرین را به آن اضافه کنید. در ظرف را ببندید و با تکان دادن آن، مواد داخلش را خوب باهم مخلوط کنید، به طوری که ترکیب تان کاملا یکدست شود. دقت کنید که در این مرحله صابون مایع را اضافه نمی کنیم. سطح سینک را کمی نم دار کنید و بعد از آن، ترکیب به دست آمده را روی قسمت های موردنظر در سینک بریزید. سپس اندکی صابون مایع هم اضافه کنید و با اسفنج نرم، شروع به تمیزکردن سینک کنید.

نمک

نمک ماده طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این منظور نمک خشک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.

پودر ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن سینک های آلومینیومی و چینی محلول پودر ماشین لباسشویی توصیه می شود. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.

سرکه سفید

برای از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روی سینک، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح را با آن مالش دهید.

از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می توانید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید.

اگر رسوبات خیلی زیادند نمک و جوش شیرین را به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن ها را از بین ببرد.

آرد

شاید جالب باشد بدانید تنها با ماده ساده و در دسترسی مثل آرد هم می توانید سینک ظرفشویی را برق بیاندازید. سینک را تمیز کرده و چند قاشق غذاخوری آرد روی آن بپاشید. سپس با یک پارچه نرم، آرد را روی تمام سطوح سینک بمالید. کمی فشار دادن در این مرحله لازم است. البته سعی کنید تا جای ممکن از آرد به عنوان تمیز کننده استفاده نکنید!

روغن بچه

چند قطره روغن بچه روی یک دستمال پارچه ای ریخته و آن را روی سینک تمیز بکشید تا ظاهر براق و درخشانی پیدا کند.

سخن آخر

در این مقاله در مورد نحوه برق انداختن سینک ظرفشویی و تمیز کردن آن مطالب مفیدی را بیان کردیم. با رعایت نکات گفته شده در این مقاله سینک آشپزخانه خود را مانند روز اول زیبا نگه دارید و تحسین همه را برانگیزید! سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. آیا شما روش هایی به جز آنچه در این مقاله گفته شد را برای تمیز کردن سینک ظرفشویی می شناسید؟ خوشحال می شویم آن ها را با ما نیز به اشتراک بگذارید!

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: پودر ماشین لباسشویی، نمک، روش تمیز کردن سینک، جوش شیرین، چگونه سینک ظرفشویی رو برق بندازیم؟
647480
fa