توجه: لطفاً نظر خود را از طریق ثبت کامنت و یا  /- برای این مطلب ثبت نمایید.

حلوای عربی

نویسنده: مونا عموزاده
1401/08/22   16:51
مواد لازم حلوای عربی: آرد قنادی 4 پیمانه، شیر خشک 2 پیمانه، کره 50 گرم، کره محلی 1 قاشق چایخوری _ مواد لازم شهد حلوا: شکر 4 پیمانه، پودر هل 2 قاشق چایخوری، زعفران دم کرده 5 قاشق چایخوری، گلاب 3 قاشق چایخوری، آب 2 پیمانه
حلوای عربی

طرز تهیه حلوای عربی

مرحله اول

برای تهیه حلوا عربی خوشمزه ابتدا یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس آب را به همراه شکر به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه مخلوط می کنیم و زعفران را به همراه گلاب به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا وقتی شکر حل شد، پودر هل را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. در ادامه وقتی شهد ریز جوش زد، حرارت را خاموش می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. حالا آرد را با شیر خشک مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مخلوط آرد و شیر خشک را 3 مرتبه الک می کنیم. حالا یک قابلمه جداگانه روی حرارت قرار می دهیم، سپس مخلوط آرد قنادی و شیر خشک را به آن اضافه می کنیم و مدام هم می زنیم تا آرد نسوزد.

مرحله چهارم

به هم زدن آرد ادامه می دهیم تا خامی آرد گرفته شود و تغییر رنگ دهد. در ادامه وقتی رنگ آرد تغییر کرد، برای اینکه آرد گلوله گلوله نشود قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و مجددا الک می کنیم، سپس درون قابلمه می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مجددا قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و کره را به همراه روغن محلی به آرد اضافه می کنیم، سپس به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست درست شود. در ادامه قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله ششم

حالا شهد خنک شده را به آرامی به حلوا اضافه می کنیم و مدام هم می زنیم تا حلوا جمع شود. در ادامه این حلوای خوشمزه را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و با خلال پسته تزئین کرده و سرو می کنیم. نوش جان...

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: طرز تهیه حلوای عربی، مواد لازم حلوای عربی، مواد لازم شهد حلوا
648400
fa